Симоне Консони: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Правописна исправка, replaced: Хонг Конг → Хонгконг using AWB
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Правописна исправка, replaced: Хонг Конг → Хонгконг using AWB)
{{MedalSport|[[Велодромски велосипедизам]]}}
{{MedalCompetition|[[Светски првенства во велодромски велосипедизам|Светски првенства]]}}
{{MedalBronze|[[Светско првенство во велодромски велосипедизам 2017|Хонг КонгХонгконг 2017]]|екипна потера}}
{{MedalBronze|[[Светско првенство во велодромски велосипедизам 2018|Апелдорн 2018]]|омниум}}
{{MedalBronze|[[Светско првенство во велодромски велосипедизам 2018|Апелдорн 2018]]|екипна потера}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{Италија-велосипедист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Консони, Симоне}}
[[Категорија:Родени во 1994 година]]
[[Категорија:Олимписки велосипедисти на Италија]]
[[Категорија:Велосипедисти на Летните олимписки игри 2016]]
 
{{Италија-велосипедист-никулец}}