Земја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 92.53.50.10 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
сНема опис на уредувањето
* [[Земја (планета)|Земја]] — планета во [[Сончев систем|Сончевиот систем]],
* синоним за [[држава]]
* синоним за [[Земјина кора]] или плодна [[почва]]
* синоним за [[свет]]от во смисла на Земјина топка
* „[[Земја (песна)|Земја]]“ - песна од [[Никола Вапцаров]].