Разлика помеѓу преработките на „Тимеја Бабош“

Одземени 42 бајти ,  пред 11 месец
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Тимеа Бабош на Тимеја Бабош)
| Трева
|[[File:Flag_of_Kazakhstan.svg|врска=Kazakhstan|алт=Kazakhstan|граничник|23x23пкс]] Јарослава Шведова
|[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Серена Вилијамс <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Венера Вилијамс
| 3-6, 4-6
|- style="background:#FFFFCC;"
| Тешко
|[[File:Flag_of_France.svg|врска=France|алт=France|граничник|23x23пкс]] Кристина Младеновиќ
|[[File:Flag_of_Australia.svg|врска=Australia|алт=Australia|граничник|23x23пкс]] Ешли Борти <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] CoCo Vandeweghe
| 6-3, 6-7 <sup>(2-7)</sup> , 6-7 <sup>(6-8)</sup>
|- style="background:#FFFFCC;"
| Тешко
|[[File:Flag_of_France.svg|врска=France|алт=France|граничник|23x23пкс]] Кристина Младеновиќ
|[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Ракел Копс-Џонс <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Авигеја Спирс
| 1-6, 0-2 рет.
|- style="background:#CCCCFF;"
| Тешко
|[[File:Flag_of_Kazakhstan.svg|врска=Kazakhstan|алт=Kazakhstan|граничник|23x23пкс]] Јарослава Шведова
|[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Bethanie Mattek-Sands <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_the_Czech_Republic.svg|врска=Czech_Republic|алт=Czech Republic|граничник|23x23пкс]] Lucie Šafářová
| 3-6, 4-6
|- bgcolor="EBC2AF"
| [[Отворено тениско првенство на Франција|French Open]]
| Глина
|[[File:Flag_of_the_United_Kingdom.svg|врска=United_KingdomОбединето Кралство|алт=United Kingdom|граничник|23x23пкс]] Хедер Вотсон
|[[File:Flag_of_Romania.svg|врска=Romania|алт=Romania|граничник|23x23пкс]] Елена Богдан <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_Thailand.svg|врска=Thailand|алт=Thailand|граничник|23x23пкс]] Noppawan Lertcheewakarn
| 6-3, 3-6, [8-10]
| French Open
| Глина
|[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Sloane Stephens
|[[File:Flag_of_Spain.svg|врска=Spain|алт=Spain|граничник|23x23пкс]] Лара Арруабарена <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_Spain.svg|врска=Spain|алт=Spain|граничник|23x23пкс]] Марија Тереза Торро Флор
| 6-2, 6-3
| [[Вимблдон]]
| Трева
|[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Sloane Stephens
|[[File:Flag_of_Russia.svg|врска=Russia|алт=Russia|граничник|23x23пкс]] Ирина Хромачева <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_Ukraine.svg|врска=Ukraine|алт=Ukraine|граничник|23x23пкс]] [[Елина Свитолина]]
| 6-7 <sup>(7-9)</sup> , 6-2, 6-2
| [[Отворено тениско првенство на САД|US Open]]
| Тешко
|[[File:Flag_of_the_United_States.svg|врска=United_StatesСАД|алт=United States|граничник|23x23пкс]] Sloane Stephens
|[[File:Flag_of_Belgium_(civil).svg|врска=Belgium|алт=Belgium|граничник|23x23пкс]] Ан-Софи Местач <br /><br /> <nowiki></br></nowiki>[[File:Flag_of_Croatia.svg|врска=Croatia|алт=Croatia|граничник|23x23пкс]] Silvia Njirić
| ''walkover''