Кристина Паксон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 468 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
{{Use mdy dates|date=November 2013}}
{{Infobox officeholder
|birth_name=
|imagesize =
|caption =
|order = 19ти19.
|office = Ректор на Брауновиот Универзитет
|term_start = {{Start date|2012|07|1|df=yes}}
|term_end =
|predecessor = [[Рут Симонс]]
|successor =
|birth_date = {{Birth date and age|1960|02|06|mfdf=yes}}
|birth_place =
|death_date =
 
За ректор на Брауновиот Универзитет беше избрана во март [[2012]]. Официјално ја презема функцијата од [[Рут Симонс]] на 1ви јули 2012, а беше [[инаугурација|инаугурирана]] на 27ми октомври 2012 година.
 
== Надворешни врски ==
* [https://brown.edu/about/administration/president/biography Биографија од Брауновиот универзитет]
 
{{Нормативна контрола}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Паксон, Кристина}}
[[Категорија:Родени во 1960 година]]
[[Категорија:Економисти]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Браунов универзитет]]