Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 519 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase1531 (разговор), вратено на последната верзија на Инокентиј
с (Отстрането уредувањето на Vase1531 (разговор), вратено на последната верзија на Инокентиј)
Ознака: Отповикување
|}
 
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|религија!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население
|-
| '''[[МПЦ|Православни]]'''
| 0
| 0,0
|-
| [[ИВЗ|Муслимани]]
| '''116'''
| 99,99
|-
| [[Грко-католичка црква во Македонија|Католици]]
| 0
| 0,0
|-
| [[Протестантство во Македонија|протестанти]]
| 0
| 0,0
|-
| други
| 1
| 0,1
|}
== Општествени институции ==
* Подрачно Основно училиште Даме Груев