Разлика помеѓу преработките на „Севастопол“

Одземени 17 бајти ,  пред 3 години
с
(Одбиени последните 2 промени (од 95.133.35.15) и ја поврати преработката 3749108 на Bjankuloski06)
 
== Поврзано ==
{{Портал|Русија|Украина}}
{{Портал|Украина}}
* [[Опсада на Севастопол (1854–55)]]
* [[Опсада на Севастопол (1941–42)]]