Разлика помеѓу преработките на „Бабуна (река)“

Додадени 834 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
</gallery>
</center>
 
;Реката помеѓу селата [[Богомила]] и [[Нежилово (Велешко)|Нежилово]]
<gallery mode=packed heights=100px>
Податотека:Реката Бабуна во селото Нежилово.jpg|
Податотека:Реката Бабуна над Богомила (1).jpg|
Податотека:Реката Бабуна над Богомила (2).jpg|
Податотека:Реката Бабуна помеѓу Богомила и Нежилово (1).jpg|
Податотека:Реката Бабуна помеѓу Богомила и Нежилово (2).jpg|
Податотека:Реката Бабуна помеѓу Богомила и Нежилово (3).jpg|
Податотека:Реката Бабуна помеѓу Богомила и Нежилово.jpg|
</gallery>
 
== Наводи ==