Коритски Камен: Разлика помеѓу преработките

Одземени 9 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| Слика = Коритски Камен-Тисовички Врв.jpg
| Објаснување за сликата = Поглед на Корички Камен од падината на [[Османбежица]]
| Висина = 1.441 метри.м
| Локација = {{МАК}}
| Верига = [[Голешница]] ([[Мокра]])