NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додадени 34 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог)
* [http://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR-S?NGC%206946 NGC 6946], VizieR.
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206946 NGC 6946], NASA Extragalactic Database.
 
{{Ѕвезди во Лебед}}
 
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]