Разлика помеѓу преработките на „Бенџамин Френклин“

нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{DEFAULTSORTОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Френклин, Бенџамин}}
[[Категорија:Американски државници]]
[[Категорија:Американски филозофи]]
[[Категорија:Американски пронаоѓачи]]
[[Категорија:Американски политичари]]
[[Категорија:Членови на Американското филозофско друштво]]