Разлика помеѓу преработките на „Хатшепсут“

Додаден 21 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
{{внимание}}
'''Хатчепсут''' (1473.п.н.е - 1458.п.н.е.) била петти фараон на осумнаестата египетска династија во стариот [[Египет]] и во нејзините слики и скулптури постојано била претставена како машки фараон. Таа била првата жена фараон. Идентификацијата на нејзината мумија била објавена 27.06.2007 година.