Онондази: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 5 години
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
* '''Тгасунто''', (?).
* '''Туенхо''', jужно од бревертон, на западната страна од езерото Онеида.
* '''Туеадасо''', во близината на [[Џејмсвил (Њујорк)|Џејмсвил]].
 
== Види исто така ==