Разлика помеѓу преработките на „Доменико Чели“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Доменико Чели''' (роден на {{роден на|18|јануари|1973}} во [[Бари]]) е [[Италијанци|италијански]] [[фудбал]]скифудбалски судија]].
 
Дебитирал во [[Серија А]] на [[3 декември]] [[2006]] во натпреварот [[ФК Торино|Торино]]-[[ФК Емполи|Емполи]]. Првиот црвен картон му го покажал на аргентинецот [[Ернан Делафјоре]] од Торино во натпреварот против [[ФК Рома|Рома]].<ref>[http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/28101/Roma-Torino,+Celi+ammette+l'errore Roma-Torino, Celi ammette l'errore]</ref> Интересно е тоа што првиот тренер кој Чели го исклучил е [[Жозе Мурињо]] во натпреварот [[ФК Интер|Интер]]-[[ФК Сампдорија|Сампдорија]].
12.599

уредувања