Разлика помеѓу преработките на „Месје 73“

Додадени 26 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if:))
с (Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог)
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206994 NGC 6994], NASA Extragalactic Database.
 
[[Категорија:НовОбјекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Водолија]]