Разлика помеѓу преработките на „NGC 1717“

Додадени 26 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Нов општ каталог во Категорија:Објекти од Новиот општ каталог
с
с (Робот: Ја менувам Категорија:Нов општ каталог во Категорија:Објекти од Новиот општ каталог)
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%201717 NGC 1717], NASA Extragalactic Database.
 
[[Категорија:НовОбјекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Орион]]