Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 18 бајти ,  пред 4 години
с
== Личности ==
* [[Атанас Јовев]] — војвода на [[ВМРО]]
* [[Ден Дончев]] — министер во владата на Македонија во времето на Љубчо Георгиевски потекнува од село Муртино.
* [[Зоран Заев]] — градоначалник на Струмица во три мандата и водалводач на [[СДСМ]] од 2013 година потекнува од село Муртино.
* [[Ванчо Панчев]] — пратениκ во собранието на Маκедонија од 1998 до 2002 потеκнува од Муртино.