5 август (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[2000]] 
|[[Алек Гинис]] — [[Велика Британија|британски]] [[актер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2005]] 
|[[Полина Астахова]] — [[СССР|советска]] [[гимнастика|гимнастичарка]].
|-
|}