Разлика помеѓу преработките на „Алберт Велики“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Свети Алберт Велики на Алберт Велики презапишувајќи врз пренасочување: Ова е вообичаеното име)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{DEFAULTSORT:Алберт Велики}}
[[Категорија:Христијански светци од 13 век]]