Разлика помеѓу преработките на „Гегиско наречје“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
Bjankuloski06 ја премести страницата Гегиски дијалект на Гегиско наречје: Сепак е наречје - составено од блиски дијалекти/говори
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Гегиски дијалект на Гегиско наречје: Сепак е наречје - составено од блиски дијалекти/говори)