Разлика помеѓу преработките на „Клад“

Додадени 14 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: vi:Nhánh
(Создадена страница со: [[File:Clade-grade II.svg|thumb|right|334 px|Cladogram (семејна лоза) of a biological group. The red and blue boxes represent ''clades'' (i.e....)
 
с (r2.7.2) (Бот Додава: vi:Nhánh)
[[uk:Клада]]
[[vec:Clade]]
[[vi:Nhánh]]
[[zh:演化支]]
5.636

уредувања