Синан Гулер (8 ноември 1983 во Истанбул) — турски професионален кошаркар, кој во моментот настапува за екипата на Ефес Пилсен.

Синан Гулер
Sinan Güler
ПозицијаБек
Висина210
Тежина
ЛигаТурска кошаркарска лига
Евролига
ТимЕфес Пилсен
Роден8 ноември 1983
Истанбул, Турција
Националност Турција
Професионална кариерасѐ уште

Надворешни врски уреди