СРЦ Билјанини Извори

СРЦ Билјанини Извори е стадион во Охрид. Стадионот има капацитет од 3.980 седишта и е домашен терен на ФК Охрид,ФК Воска Спорт и ЖФК Билјанини Извори. Исто така се користи за тренинзи на Македонската репрезентација во фудбал.[1]

Спортски и рекреативен центар Билјанини Извори
Место Охрид, Македонија
Отворен 1978
Проширен 2021
Сопственик Општина Охрид
Подлога трева
Игра ФК Охрид
ФК Воска Спорт
ЖФК Билјанини Извори
Гледачи 3,980

Наводи уреди

Надворешни врски уреди