Добре дојде!

Здраво, Vikinata, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Виолетова (разговор) 23:09, 13 мај 2015 (CEST)Одговори[одговори]

Наградени сте! Уреди

  Награда за трудољубивост
Секоја чест за Вашиот ентузијазам, само продолжете така, секој ден се забележува како Вашите уредувања стануваат подобри :) Ehrlich91 (разговор) 22:08, 21 август 2015 (CEST)Одговори[одговори]

Јонеско Уреди

Здраво, средено е со сликата, само ситници беа во прашање. Отиди на историја на страницата и ќе ги видиш промените што ги направив. Инаку, јас сум Тони, еден од предавачите, не мора да ми се обраќаш со корисничкото име :) --Ehrlich91 (разговор) 18:28, 25 август 2015 (CEST)Одговори[одговори]

НОСОРОГ - пиеса од Јонеско Уреди

Текстот не е доработен (затоа не е прикачен на Википедија) а главно го користам англискиот текст. Како и минатиот пат, го имам истиот проблем со сликата (сликата е земена од англискиот текст). Каде грешам? Интересен е шаблонот на францускиот текст, но не знам да го искориста. Поздрав. Vikinata (разговор) 00:49, 26 август 2015 (CEST)VikinataОдговори[одговори]

Сликата не постоеше на македонската Википедија и на самата Ризница и поради тоа мораше да биде подигната (што јас го направив). Совет: пишувај Податотека наместо Слика, мини наместо thumb и со тоа би ги немала проблемите за сликите. Забелешка: од левата страна на врските пред цртата преведувај го и тој дел со поимите и имињата на статиите, зашто вака имаш само црвени врски, а реално не се тоа. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 20:35, 26 август 2015 (CEST)Одговори[одговори]