Добре дојде!

Здраво, Philiphppp, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 19:00, 28 февруари 2013 (CET)

ППЃПУреди

Формирана е вики-страница за координација на активностите на учениците од СОУ „Ѓорче Петров“ - Прилеп на Википедија. Може да се запишете во списокот на членови на проектот, да изберете една или повеќе статии на кои ќе работите, да помогнете околу дефинирање на целите на тимот. Поздрав. --brest (разговор) 07:45, 10 март 2013 (CET)

СликиУреди

Здраво Philiphppp. Гледам си подигнал многу слики кои нетреба да се на оваа википедија. Истите мора да бидат избришани. За да не седат статиите без слики, те молам прочитај го тоа што му напишав на колегата Благојче (разговор со Благојче). Мислам дека ќе ти се појасни. Ако не, тука сум на располагање. Браво и продолжи понатака.--Р ашо  19:50, 17 мај 2013 (CEST)