Добре дојде!

Здраво, Lycceus, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Поречанец A? 05:22, 13 април 2008 (UTC)

НаградаУреди

 
За методичност во работата Доделил
Brest

--brest 22:33, 14 април 2008 (UTC)

фудбалериУреди

гледам пишуваш страници и за фудбалери. само сакав да речам дека во шаблонот дефаулт-сорт, треба презиме па запирка па име да биди, не име спејс презиме. гледам цела категорија е безредие. поздрав, Gorjan 09:46, 22 мај 2008 (UTC)