Пред дождот (албум)

албум

Пред дождот (англиски: Before the rain — вториот студиски албум на македонската група Анастасија. Албумот бил издаден во 1994 година од страна на PolyGram, за потребите на истоимениот филм на Милчо Манчевски.

„Пред дождот“
Студиски албум од Анастасија
Издаден1994
Жанр
Траење56:26
Анастасија — Хронологија
На реките вавилонски
(1989)
Пред дождот
(1994)
Мелургија
(1997)
Before The Rain.jpg

Список на песни[1]Уреди

Бр. Наслов Траење
1. „Time never dies“   3:26
2. „Nine iron doors“   8:23
3. „Coming back home 1“   2:58
4. „Red and white“   6:59
5. „At the restaurant“   4:27
6. „In a London cab“   1:52
7. „Pass over“   11:13
8. „Funeral theme“   2:04
9. „Death of Alexander“   6:41
10. „Coming back home 2“   5:38
11. „The circle is not round“   2:45
Вк. траење:
56:26

УчеснициУреди

НаводиУреди