Предлошка:Bk-rt

{{country data {{{1}}} | flagright/core | variant = | size = | name = | altlink = Машка кошаркарска репрезентација на | altvar = кошарка

}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

ОписУреди

{{bk-rt|nation|variant|size=optional|name=optional}}

Параметри
  • nation — име на држава
  • variant (незадолжително) — верзии на знаме
  • size (незадолжително) — големина на знаме
  • name (незадолжително) — верзија на името

ПримериУреди

ПоврзаноУреди

  • Template:bk — за да се појави текстот од десно
  • Template:bk-big — за големо знаме
  • Template:bkw — за женска кошаркарска екипа