Парк Сан-хо

велосипедист

Парк Сан-хо (корејски: Park Seon-Ho; р. 14 март 1984) — јужнокорејски професионален велодромски велосипедист. Настапил на екипната потера за националниот состав на Летните олимписки игри 2012.[1]

Парк Сан-хо
Лични податоци
Цело имеПарк Сан-хо
Роден14 март 1984(1984-03-14)(40 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот
ДисциплинаВелодромски велосипедизам
Улогавозач
Последна промена
11 февруари 2018

Наводи уреди

  1. „Seonho Park“. Летни олимписки игри 2012. Архивирано од изворникот на 2012-10-31. Посетено на 7 октомври 2012.

Надворешни врски уреди