ОУ „Фаик Коница“ - Слупчане

Фаик Коницаосновно училиште во Слупчане, Општина Липково[1].

Фаик Коница

Место
Општина: Липково
Нас. место: Слупчане
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски

уреди