ОУ „Тошо Велков-Пепето“ - Кавадарци

Тошо Велков основно училиште во Кавадарци, Општина Кавадарци[1].

Тошо Велков "

OU Tosho Velkov.jpg
Место
Општина: Кавадарци
Нас. место: Кавадарци
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врскиУреди