ОУ „Тошо Арсов“ - Штип

Тошо Арсовосновно училиште во Штип, Општина Штип[1].

„Тошо Арсов“

Место
Општина: Штип
Нас. место: Штип
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врскиУреди