ОУ „Димитар Влахов“ - Штип

Димитар Влаховосновно училиште во Штип, Општина Штип.[1].

Димитар Влахов

Место
Општина: Општина Штип
Нас. место: Штип
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)