ОУ „Ѓон Бузуку“ - Србиново

Централното основно училиште „Ѓон Бузуку“основно училиште во селото Србиново, општина Гостивар[1].. Подрачни основни училишта на ЦОУ „Ѓон Бузуку“ има во с. Трново, с. Падалиште, с. Стројане, с. Граванец и с. Р. Мало.

Ѓон Бузуку

ОУ Ѓон Бузуку Србиново.jpg
Место
Општина: Општина Гостивар
Нас. место: Србиново
Адреса: с. Србиново, Општина Гостивар
Местоположба
Основни информации
Настава на: албански
Контактни информации

Училишната зграда е обновена од страна на SOLIDARITES - Франција, како подарок на луѓето на Европа во рамките на прoграмата ECHO.

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)