Нинослав Константиновиќ

Нинослав Константиновиќ (22 март 1978 во Белград) — српски криминалец, член на Земунскиот клан и еден од учесниците во атентатот врз српскиот премиер Зоран Џинџиќ.

Нинослав Константиновиќ
Податотека:Ninoslav Konstantinovic.jpeg
Роден22 март 1978
Белград, Србија
Статусво бегство

За учеството во атентатот бил обвинет од страна на Белградскиот суд и осуден на 30 години затвор[1]

Константиновиќ се наоѓа во бегство.

НаводиУреди

  1. „Пресуда Окружног суда у Београду за убиство Ђинђића“. Архивирано од изворникот на 2010-06-16. Посетено на 2011-02-05.