Наталија Тодоровска

македонска ракометарка

Наталија Тодоровска (родена на 7 јули 1974) — македонска ракометарка. Таа игра за Подравка и за Женската ракометна репрезентација на Македонија. Таа играше за репрезентацијата на Светското женско ракометно првенство 2009, кое се одржа во Македонија, каде Македонија заврши на 7-мото место.

Наталија Тодоровска
Лични податоци
Име и презиме Наталија Тодоровска
Роден(а) 7 јули 1974
Спорт Ракомет
Позиција крило
Клупски податоци
Тековен клуб Подравка[1]
Сениорски клубови
Македонија Македонија

Наводи уреди

  1. „Portjanko joins Podravka“. Архивирано од изворникот на 2009-06-26. Посетено на 2009. Укажано повеќе од еден |accessdate= и |access-date= (help); Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)