Медељин (Шпанија)

општина во Шпанија

Медељин (шпански: Medellín) — општина која се наоѓа во покраината Бадахос во автономната заедница Екстремадура.

Медељин и реката Гвадијана

Познати личностиУреди

ПоврзаноУреди