Маја Морачанин (р. 14 април 1970 во Скопје) — македонска лекарка и пратеничка во Собранието на Македонија од страна на ДОМ.[1]

Маја Морачанин
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Маја Морачанин
14 април 1970(1970-04-14)(53 г.)
Скопје, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија ДОМ
Занимање лекарка

Животопис уреди

Дипломирала на Медицинскиот факултет во Скопје како доктор по медицина, подоцна со специјализација за физикална медицина и рехабиталиција.

Член е на ДОМ.

Наводи уреди

  1. „Маја Морачанин“. www.sobranie.mk. Посетено на 2021-11-29.