Мартинијан Кириловски

Мартинијан Кириловски (24 февруари 1996, Куманово) – македонски пејач на поп музика.

Мартинијан Кириловски
Биографски податоци
Родено имеМартинијан Кириловски
Роден(а)24 февруари 1996 (1996-02-24) (25 г.)
Куманово, Македонија
Жанровипоп
Занимањапејач
Мартинијан Кириловски
Мартинијан Кириловски
Мартинијан Кириловски
Мартинијан Кириловски

КариераУреди

Мартинијан својата пејачка кариера ја започнува во повеќе музички натпреварувања во Македонија, а учествува и на српското шоу „Ѕвездите на гранд“.[1]

Во 2019 година го освојува првото место на музичкиот фестивал „Макфест“.

Студирал на насоката бизнис и логистика.

НаводиУреди

  1. „Martinijan Kirilovski - Takmičari - Zvezde Granda“. Grand Online (српски). Посетено на 2021-02-04.