Либохово (Албанија)

Либохово (албански: Libohovë, Либохова) — мало гратче во Албанија, сместено во Ѓирокастро (област)|Ѓирокастриската област.

Либохово
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди