Клабучишта (Албанија)

село во Албанија
За селото во Леринско видете Клабучишта (Леринско).

Клабучишта или Клобучишта — село во Албанија. Селото се наоѓа во Општина Макеларе на областа Дебар, источна Албанија.

Клабучишта
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди