Кеисуке Хонда (роден 13 јуни 1986) — јапонски фудбалер, кој моментално настапува за мексиканкскиот клуб Пачука.

Јапонија Кеисуке Хонда
Лични податоци
Роден на 13 јуни 1986(1986-06-13)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Милан
Број 10
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2007 Nagoya Grampus Eight
2007–2009 VVV-Venlo
2009–2014 ЦСКА Москва
2014–2017 Милан
2017– Пачука 0
Репрезентација
2008– Јапонија Јапонија 90 (36)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Репрезентативна кариера

уреди

Кеисуке Хонда бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2010 и 2014.

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2008 1 0
2009 10 3
2010 12 3
2011 8 2
2012 9 4
2013 12 8
2014 13 4
2015 14 10
Вкупно 79 34

Надворешни врски

уреди