Златко Мојсоски

Македонски ракометар

Златко Мојсоски (роден на 15 ноември 1981[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Металург и за Македонската ракометна репрезентација.

Златко Мојсоски
Zlatko Mojsovski.jpg
Лични податоци
Роден(а) 15 ноември 1981
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина  м
Тежина 81
Позиција десно крило
Клупски податоци
Тековен клуб РК Металург
Сениорски клубови
Македонија

НаводиУреди