Жената на астронаутот (филм)

Жената на астронаутот (англиски: The Astronaut's Wife) е американски филм од 1999 година, во режија на Ренд Равич. Главните улоги ги толкуваат: Џони Деп, Шарлиз Терон, Џои Мортон, Ник Касаветес итн.

СодржинаУреди

Двајца астронаути доживуваат голема експлозија кога ќе го напуштат вселенскиот шатл за да поправат еден сателит. Во текот на две минути, НАСА нема никаков контакт со нив, но потоа безбедно се спуштаат на Земјата. Сепак, по враќањето, тие повеќе не се истите луѓе.[1]

НаводиУреди

  1. „Жената на астронаутот“, Антена, број 884, 5.6.2015, стр. 14.