Железница (Пиринско)

Железница е село во Општина Симитли.


Железница
Карта
Општина: Општина Симитли
Население: 317
Поштенски број: 2732
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: 41° 56'
Географска должина: 23° 3'
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Славе Македонски

Доброта војвода

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди