Дух куче: Патот на самурајот

Дух куче: Патот на самурајот е американски криминалистички акционен филм од 1999 година, со сценарио и режија на Џим Џармуш.

„Дух куче: Патот на самурајот“
РежисерЏим Џармуш
ПродуцентRichard Guay
Џим Џармуш
СценаристЏим Џармуш
НастапуваатФорист Вајтејкер
МузикаRZA
КинематографијаРоби Милер
МонтажаЏеј Рабиновиц
ДистрибутерChannel Four Films
Премиера18 мај 1999
Времетраење116 минути
ДржаваСАД
Јазиканглиски јазик
Буџет$2 милиони
Бруто заработка$9,380,473

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди

Викицитат има збирка цитати поврзани со:

Предлошка:Jim Jarmusch Films