Дејан Димитриевски

Дејан Димитриевски (17 април 1977, Куманово) — бивши македонски ракометар кој во најголемиот дел од својата кариера има настапувано за РК Куманово, но и за РК Металург Скопје и РК Тинекс Пролет. [1]

Дејан Димитриевски
Лични податоци
Име и презиме Дејан Димитриевски
Роден(а) 17 април 1977(1977-04-17)(47 г.)
Куманово, Југославија
Националност Македонија Македонец
Спорт Ракомет
Висина 1,82 м
Тежина 102 кг
Позиција Пивот
Клупски податоци
Број 3
Сениорски клубови
Македонија РК Куманово
Македонија Металург Скопје
Македонија РК Пролет

Наводи уреди

  1. „Dejan Dimitrievski“. peoplepill. Посетено на 28 ноември 2021.