Горан Томовски

Горан Томовски (роден на 21 јули 1998 во Струмица) — македонски професионален фудбалер кој настапува за ФК Академија Пандев, во Првата македонска фудбалска лига .

Горан Томовски
Горан Томовски - Академија Пандев.jpg
Лични податоци
Полно име Горан Томовски во дресот на Академија Пандев
Роден на 21 јули 1998 (1998-07-21) (23 г.)
Роден во Струмица, Македонија
Висина &100000000000001760000001,76 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Академија Пандев
Младинска кариера
0000–2018 Академија Пандев
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2018- Академија Пандев 7
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 5 октомври 2020.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 10 март 2019

Надворешни врскиУреди