Гари Мејдин

(Пренасочено од Гери Мејдин)

Гери Ли Мејдин (роден на 24 август 1990 година) — англиски фудбалер, напаѓач на Кардиф Сити.

Англија Гари Мејдин
Лични податоци
Роден на 24 август 1990(1990-08-24)(33 г.)
Роден во Гејтесхед, Англија
Висина &100000000000001910000001,91 м
Позиција Напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Кардиф Сити Кардиф Сити
Број 24
Младинска кариера
Карлајл Јунајтед Карлајл Јунајтед
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2007–2011 Карлајл Јунајтед Карлајл Јунајтед 65 (13)
2009Рочдејл Рочдејл 3 (0)
2009Ковентри Ковентри Сити 9 (0)
2010Честерфилд Честерфилд 4 (0)
2011-2015 Шефилд Венздеј Шефилд Венздеј 101 (26)
2014Карлајл Јунајтед Карлајл Јунајтед 5 (2)
2014–2015Ковентри Ковентри Сити 11 (3)
2015Блекпул Блекпул 15 (2)
2015-2018 Болтон Болтон 96 (24)
2018- Кардиф Сити Кардиф Сити 16 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2010

Надворешни врски

уреди