Википедија на руски јазик

Руска Википедија е издание на Википедија на руски јазик, дел од Фондација Викимедија.

Руска Википедија
Wikipedia-logo-v2-ru.svg
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наруски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ru.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди