Билен Салиу

политичар

Билен Салиу — македонски правник и политичар.

Билен Салиу
Министер за правда
На должноста
1 јуни 2017 – 1 јуни 2018
Премиер Зоран Заев
Претходник Валдет Џафери
Наследник Рената Дескоска
Лични податоци
Роден(а) 23 јуни 1975
Добри Дол, Општина Врапчиште
Националност Албанец
Партија ДУИ
Претходник
Валдет Џафери
Министер за правда
1 јуни 2017 - 1 јуни 2018
Наследник
Рената Дескоска